Farské oznamy vo Veľkom týždni od 6. do 12. apríla 2020

Slávenie utrpenia a smrti Pána

BIELA SOBOTA

VEĽKONOČNÁ VIGÍLIA

+Valéria Slobodová, 1. výr.

VEĽKONOČNÁ NEDEĽA

PÁNOVHO ZMŔTVYCHVTANIA

·         Ponuka vysielania bohoslužieb na TV LUX vo Veľkom týždni je na priloženom plagáte.

·         Tento rok nemožno v našich farnostiach vysluhovať sviatosť zmierenia doteraz zaužívaným spôsobom. Z tohto dôvodu vás povzbudzujem k tomu, aby ste si sami častejšie vzbudzovali dokonalú ľútosť s pevným rozhodnutím vyspovedať sa pri najbližšej príležitosti. Ak sa niekto potrebuje vyspovedať, dohodnite si so mnou termín a miesto. Pri duchovnej potrebe kňaza mi volajte prosím na mobil: 0908488545.

·         Povzbudzujem vás k tomu, aby ste si vzbudovali úkon duchovného svätého prijímania.

·         V týchto dňoch, keď sú naše rodiny doma a nemôžu byť prítomné na svätej omši, si viac uvedomujeme dar slobodného a verejného slávenia bohoslužieb. Ponúkame rodinám „Liturgiu domácej cirkvi“, na nasledujúce nedele a povzbudzujeme ich, aby sa spoločne stretli nielen pri sledovaní sv. omše v TV, ale aj pri ich spoločnej rodinnej liturgii. Každý týždeň nájdete texty liturgie na webe: www.zastolom.sk

·         Veľký piatokje dňom pokánia v celej Cirkvi, v tento deň je prísny pôst a zdržiavanie sa mäsitého pokrmu. Pôst znamená možnosť len jedenkrát za deň sa dosýta najesť a zaväzuje každého rímskeho katolíka od 18-teho roku do začatého 60-teho roku života. Zdržiavanie sa mäsitého pokrmu sa v tento deň nedá nahradiť iným skutkom pokánia a zaväzuje každého rímskeho katolíka od 14-teho roku života.