Prvý newsleter spoločenstva "Terany"

Roku Pána 2015, keď bol rímskym biskupom pápež František, banskobystrickým diecéznym biskupom Mons. Marián Chovanec a správcom Farnosti Terany o. Marek Hraňo, podarilo sa zorganizovať 18. septembra prvý chválový koncert v histórii (nie len) Farnosti Božieho milosrdenstva Terany, ktorý viedla kapela eSPé zo Sliača.

Tohto koncertu chvál sa zúčastnili veriaci z rôznych farností a denominácií z blízkeho, ale aj vzdialenejšieho okolia (cca 150 ľudí). Vrámci tejto udalosti bola prvý krát zverejnená prebiehajúca iniciatíva na založenie spoločenstva v našom regióne.

Krátko po koncerte sa stretli jeho iniciátori, aj aktívni veriaci z farností: Terany, Dudince a Hokovce, aby sa dohodli na spoločnom stretávaní. Prvé “otvorené stretnutie” novovznikajúceho spoločenstva sa uskutočnilo 17. októbra 2015 na rímskokatolíckej fare v Teranoch.

Spoločenstvo zatiaľ nemá ustálený názov, dočasne používame názov “Spoločenstvo Terany”

Do konca roku 2015 sme stihli 6 otvorených stretnutí a 2 špeciálne stretnutia (zabíjačka u Klapalov a silvestrovské stretko)

Zopár foto zo stretiek: